Novoroční, DIY magnety a něco na zahřátí…

Jako každý rok, tak i letos jsme k vánočním dárkům přikládali naše ručně vyráběné PF-ka. Tentokráte jsme vyráběli magnety třeba na lednici (kam si je kdo dá je na uvážení našich drahých) a něčeho tekutého na zahřátí.
 
Myslím, že je hezké, když k těm kupovaným dárkům přiložíte i něco, co je víc osobní a je vidět, že si s tím člověk dal nějakou práci. Rádi takové drobnosti vymýšlíme a vyrábíme a také je rádi dostáváme! 🙂 V minulých letech byly třeba tyto záložky do knihy.

Nyní je to už samozřejmě pasé, ale nemohla jsem článek z pochopitelných důvodů (bylo to přece překvapení) vložit dříve. Může vám ale posloužit jako inspirace pro léta následující.

 
Budeme potřebovat samotvrdnoucí hlínu, vykrajovačku, razítka, bezbarvý lak, lepidlo a magnety. Já  jsem použila bílou hlínu, ale hezky to bude vypadat i v barvě terakoty.
 
Hmotu, stejně jako těsto na cukroví, vyválejte na plát, vykrojte požadovaný tvar a razítky vytlačte ornament, text apod… prostě, co vás napadne.

Nechte dobře vyschnout, klidně i 2 dny. Poté vrchní stranu přelakujte bezbarvým lakem a nechte zase uschnout.

Z druhé strany přilepte magnet, případně dopište osobní věnování a magnetky jsou hotovy.
PF, DIY. magnet, dárek, 2019, ručně, vyrobený, made with love, magnety

Další vyrobený dárek byl zejména pro mužskou část naší rodiny. Koupili jsme domácí slivovici (mimochodem byla výborná, i když slivovice úplně tak nemusím) a rozlili jsme jí do malých láhviček s dřevěným vrškem. Láhvičky pak Ondřej popsal bílou, lakovou fixou. Na fotkách to tak nevynikne, ale vypadalo to opravdu dobře. Myslím, že tento (tak napůl námi) vyrobený dárek měl taky úspěch.

PF, domácí, slivovice, dárek, DIY, malb, sklo

Potěší vás ručně vyrobená maličkost? 
Taky vymýšlíte, čím druhé podarovat nebo dárky výhradně jen kupujete?

3 komentáře: „Novoroční, DIY magnety a něco na zahřátí…

  1. Děkuji 🙂
    Že píše hezky? Však vždy, když má něco nějak vypadat, tak ho nutím, aby to napsal on… já totiž píšu taky strašně 🙂
    Měj se taky krásně:-)

Napsat komentář