Funkční legíny Scutumwear

Možná jste už zaznamenali českou značku funkčního prádla Scutumwear. Pokud ještě ne, tak je to škoda a doporučuji to napravit.  Jejich oblečení na sport je fakt super, jsem s ním moc spokojená. Před časem jsem měla možnost otestovat jejich funkční tričko, jak test dopadl se můžete dočíst v mém starším článku. 

Nyní se mi do rukou dostaly jejich funkční legíny a po skoro ročním užívání se budu opakovat, že ani tentokrát nejsem zklamaná, ba naopak! Takže můžu zase napsat opět pozitivní recenzi. Tak se připravte… Scutumwear vás v kvalitě nezklame, stejně jako mě.

Nejdříve k materiálu legín (i ostatní funkční oblečení má podobné materiálové složení). Jsou vyrobeny z úpletu ve složení 92 % polyamid Supplex, 8 % Lycra. Díky tomu je oblečení elastické, ale zároveň drží tvar. Skvěle se přizpůsobí tělu a odvádí pot. Jako každý dobrý funkční materiál rychle schne, což je při sportovních aktivitách důležitý faktor. I přesto, že je nosím často už docela dlouho, tak jsou pořád jako nové. A věřte, že ani legíny, ani triko (zmiňované v předešlém článku) vůbec nešetřím…  Běžně se s nimi válím na zemi, šoupu po parketách, nosím na outdoorové aktivity… prostě se v rámci testu s tím nemažu! 🙂

Střih legín je vychytaný- kompresní a zároveň pohodlný. Švy jsou ploché, nikde mě netlačí a šití je kvalitní.  Mám velikost S v černé barvě, tříčtvteční délky. Pokud byste si je také chtěli pořídit, tak jsou k dostání zde.

Přejděme od slov k činům (tedy od základním parametrům k výkonům)!

Legíny, jak jsem už zmiňovala, používám často… mám je už v mém “kalamitním” testu a sportovní výbavě od minulého roku. Nejsem z těch, co výrobek jen jednou použijí a hned všem radí, co a jak… Takže vše chce svůj čas. Dobrou zkušenost ráda předám dále.

Využila jsem je hojně při in-line bruslení na jaře/brzkém létě… Jsou jedním slovem perfektní. Nejenom, že se v nich dobře cítím (zúžují, nemůžu si pomoct, fakt jo!), ale hlavně jsou hrozně příjemné na nošení.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je scutumwear_funkční_prádlo_leginy_3-2-2000x1500.jpg.

Tak i na horské tůře třeba na Praděd….. i dole v Karlově Studánce jsem si  v nich nepřipadala nepatřičně (tak jasně, všichni poznali, že jdu z hor, ale tak co, že?) 🙂

scutumwear, legíny, funkční, hory, výlet, recenze

I při work-outu se mi osvědčily… není mi horko, ani zima. Válím se v nich v trávě, na gumových podložkách i jen tak na zemi a nejeví známky opotřebení.

scurumwear, workout, cvičení, funkční

Používám Scutumwear legíny i jako “podvlíkačky”,  při mrazech se mi osvědčily dobře (stejně jako tričko). Pro tuto situaci foto nemám… musíte mi prostě věřit!

V případě, že se poohlížíte po novém, univerzálním kousku do vašeho sportovního šatníku, tak neváhejte a zařaďte tuto značku do užšího výběru.

Otázka pro vás… jaká je vaše oblíbená značka

funkčního, sportovního oblečení?

 

 

 

1 komentář: „Funkční legíny Scutumwear

Napsat komentář