dekorace, vánoce, vánoční, vyrobte, levně, jehličí, stromeček

Vánoční dekorace na poslední chvíli

Kdyby někdo doma ještě neměl vánoční výzdobu (ale to bych se dost divila, vánočními dekoracemi se to všude jen hemží snad už od začátku listopadu), tak si vyrobte na poslední chvíli třeba tuto. 
Mám ráda spíše jednoduché a přírodní vánoční dekorace, takže k výrobě toho nebudete potřebovat moc.  Pro mě je to, co někde najdu skoro vždy základ a pak to jen něčím doplním. Takže se běžte projít do lesa a nasbírat pár šišek a trochu chvojí (my jsme ho nasbírali na skládce arboreta, což je ta lepší varianta a nemusíte oholit stromy v okolí), ořechy, nějaké ty ozdoby, nabijte tavnou pistoli a můžete popustit uzdu své tvořivosti.
Jako první jsem vyrobila vánoční, závěsné koule.
Potřebujeme: 3 polystyrenové koule, chvojí, jutový provaz, zelenou nit a dřevěné ozdoby.
 
Polystyrenovými koulemi protáhneme jutový provaz, jednotlivé koule zajistíme proti posuvu uzlíky nebo korálky. Koule propíchneme buď dlouhou jehlou nebo tak, jako já silnějším drátkem, na jehož konci je očko a provlečený provázek. Každou kouli obalíme v několika vrstvách chvojím, aby se zakryl polystyren  a  připevníme nití – chce to trochu trpělivosti.
Zelené koule jsem ozdobila dřevěnými dekoracemi a visí nám v kuchyni mezi dvěma dveřmi.
chvoji, vanoce, vanocni, dekorace, diy,
Vánoční stromek
Potřebujeme: karton, tavnou pistoli a dostatek náplní (lepit se fakt opravdu dost), vlašské a lískové ořechy, korálky, šišky, stuhu, chvojí, skořici, dřevěné, papírové nebo jiné dekorace
 
Z kartonu si vyřízneme siluetu stromku a tavnou pistolí jí celou polepíme rozpůlenými skořápkami vlašských ořechů. Pak do mezer nalepíme malé šišky, lískáče, korálky s chvojím, skořici a jednotlivé dekorace (některé jsem si vyráběla ze samotvrdnoucí hlíny, ale o tom článek příště). Prostě každou mezeru mezi skořápkami něčím vyplníme -budete se cítit, jako královna tavné pistole, tolik jí budete používat. Nahoru přilepíme dřevěnou hvězdu (mám z min. roku z Kiku aneb všechno se někdy bude hodit). 
Stromek máme zavěšený na okně a možný to bude letos náš jediný (ale za to originální) stromeček v bytě.
 
Pochlubte se i vy v komentářích níže  svými vánočními dekoracemi, 
moc ráda se podívám a inspiruji 🙂
 
Hezké  Vánoce… a nezapomeňte, co znamenaní… užijte si je se vším, co k tomu patří 😍
Těším se …!

Napsat komentář