Shake it!

Přichází doba večírků, setkávání se s přáteli a oslava Nového roku. Zkuste letošní oslavy pojmout jinak, než obvykle, překvapte své hosty a připravte jim pár  koktejlů (určitě je zvládnete i bez větších barmanských zkušeností) a večírek třeba filmově pojmout. Úplně vidím párty, na kterou lidé přijdou oblečeni do kostýmů inspirovaných nějakým hollywoodským filmem a vy (jako hostitelé) jim budete míchat koktejly, které se v tom filmu objevily a tím je vlastně i proslavily.
My jsme se inspirovali knihou Hollywoodské koktejly a protože máme rádi rum, tak jsem si vybrali koktejl Daiquiri.

daiquiri, shake, koktejl,rum,alkohol.cz,party, oslava,Silvestr,hollywood

Bohužel jsme nepořádali tentokrát párty ve filmovém duchu, ale Daiquiri jsme namíchali cvičně jako takovou předpremiéru té opravdové (nebo chcete-li, udělali jsme si pártošku ve dvou). Nebo si můžete koktejl namíchat a pustit si k němu nějaký legendární film… je to jen na vás!

Daiquiri je koktejl, který obsahuje bílý rum, limetkovou šťávu, cukrový sirup a nezbytnou ingredienci skoro všech koktejlů – led. Byl vymyšlen kolem r. 1896 ve městě Santiago de Cuba americkým důlním inženýrem Jenningem Coxem ve chvíli nedostatku ginu. Název dostal podle místního dolu na železnou rudu a přilehlé pláže. Tento koktejl si také oblíbil známý spisovatel  Ernest Hemingway,  ten ho ale pil bez cukrového sirupu.
Banánové Daiquiri se objevilo ve filmu Kmotr (i když si nejsem zrovna jistá, jestli je to ten správný mafiánský drink)

Všechno potřebné k přípravě (nejen) tohoto koktejlu najdete na Alkohol.cz. Vybrali jsme si bílý rum Guajiro. Protože z nás dvou je Ondřej ten víc šikovný barman, tak mu nesmím upřít přípravu těchto koktejlů a děkuji za pomoc s mícháním. Základem každého koktejlu je šejkr a kvalitní suroviny, říká. Při naší party právě on převezme roli barmana!

Tak, připravte se a jdeme s Ondrášem šejkrovat!

Příprava  klasického Daiquiri

Ingredience:
  • 5 cl bílého rumu
  • 2,5 cl limetkové šťávy
  • 2,5 čajové lžičky cukrového sirupu 
  • ledová tříšť
Led nasypeme do šejkru, zalijeme dvěma díly bílého rumu, jedním dílem limetkové šťávy a přidáme cukrový sirup (ten si připravíme tak, že rozpustíme cca 100 g cukru v 1 cl vody, zahřejeme, vytvoří se cukrová kaše a tu necháme vychladit). Pořádně promícháme  a  nalijeme nejlépe do koktejlové sklenice, ozdobíme hoblinou limetky a koktejl v klidu nebo při skvělé zábavě vychutnáme.
Je to osvěžující koktejl, hrozně dobře se pije… tak pozor (jako u všech koktejlů), ať to s ním nepřeženete.😉

daiquiri, shake, koktejl,rum,alkohol.cz,party, oslava,Silvestr,hollywood
daiquiri, shake, koktejl,rum,alkohol.cz,party, oslava,Silvestr


Banánové Daiquiri
Tento koktejl ocení asi více ženy, mě tedy chutnal moc, i když se nemůžu rozhodnout, jestli více než klasické Daiquiri.
Budeme potřebovat všechny ingredience  z předešlé verze + 1 banán.

Postup je skoro totožný, akorát do šejkru přidáme ještě polovinu banánu. Pořádně prošejkrujeme, nalijeme do sklenice a ozdobíme banánem.

daiquiri, shake, koktejl,rum,alkohol.cz,party, oslava,Silvestr
Tak na zdraví!
Přejeme, ať se vám párty vydaří… 

daiquiri, shake, koktejl,rum,alkohol.cz,party, oslava,Silvestr    Napsat komentář