jak vyrobit, udělat, mýdlo, dárek, DIY, voňavé

Mýdlové „bonbóny“ – DIY dárek

Moc ráda se připojuji do DIY výzvy pro kreativní blogery, která byla vyhlášena na tomto blogu.
Předmětem výzvy je vyrobit nějaký dárek… no a protože je to takové, docela aktuální téma, tak i já přispěji svou trochou do mlýna. Navíc si myslím, že vyrobený dárek (a nemusí být vůbec dokonalý) potěší snad víc než ten kupovaný.
Pokud se považujete za kreativní blogery, neváhejte a připojte se k výzvě taky. Čím více nápadů, tím lépe!😃 
Vyrobila jsem malé pozornosti/dárečky zejména pro ženy – pro maminky, babičky, kamarádky, sestry, tchýně. Malá, voňavá mýdelka, která se mohou použít klasicky jako mýdlo nebo třeba k provonění prádla.
Výroba těchto mýdlových „bonbónů“ je jednoduchá a nezabere ani tolik času. Doporučuji vyzkoušet, výsledek stojí za to.
 Jak tedy doma můžete vyrobit mýdlo?
Budeme potřebovat:
čirou, glycerinovou, mýdlovou hmotu (koupíte ve výtvarných potřebách)
aroma olejíčky
formičky
barvivo, sušené květy, byliny nebo něco k dozdobení mýdel (nemusí být)
 
Udělala jsem 3 druhy mýdel – s květinovou vůní, levandulové a skořicovo-kávové (ty 2 poslední jsou barvou podobné, ale voní úplně jinak).
K výrobě levandulového jsem použila levandulový, aroma olej, sušenou levanduli a fialové potravinářské barvivo.
Na květinové zase květinový olejíček, sušené květy a fialové, kokosové vlákno (to překvapivě obarvilo čirou hmotu na růžovou). U skořicovo-kávových není těžké uhádnout složení – skořice a káva (takže to je zároveň i peelingové mýdlo).
diy,dárek,výzva,udělej, vyrob sám,aroma,voňavé, výroba, mýdlo, jak vyrobit, doma
Mýdlovou hmotu nakrájíme na menší kousky a ve vodní lázni ji necháme rozpustit. Do rozpuštěné hmoty přidáme aroma olejíčky, barvivo (toho stačí opravdu málo), sušené květy a cokoliv dalšího, co budeme chtít v mýdlu mít (třeba bylinky, kokos, kávu, pomerančovou kůru apod. Můžeme použít i mušličky, kamínky, korálky…. To v případě, pokud chceme vytvořit mýdla spíše dekorační.
Hmotu dobře promícháme, nalijeme do forem (já jsem použila silikonové formy na led, ale použít můžete skoro cokoliv) a necháme znovu zatuhnout. To trvá chvíli. Pak opatrně vyklopíme z forem a můžeme dárkově zabalit.
diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave
K balení jsem použila papírové krabičky (které jsem si taky udělala), dekorační trávu a dřevěná srdíčka. Ty mi popsal Ondráš – můj škrabopis by se na nich tak nevyjímal.😌.
 
dárek, mýdlo, jak vyrobit, jak udělat, domácí,
 
Mýdla by se měly uchovávat zabalená, aby nevysychala. Dala jsem je tedy ještě do celofánového sáčku a hezký DIY dárek je na světě.
 
diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave
 
Přinejmenším, mě by hodně potěšilo, kdybych něco takového, vlastnoručně vyrobeného od někoho dostala. Největší radost nemívám z těch dárků velkých a drahých, ale právě z takových drobností!
Dáváte radši dárky kupované nebo ty vlastnoručně vyrobené?
A jaké dárky vás potěší nejvíce?

Napsat komentář