Hoď svůj nápad na triko

 
 trikomarket,design,navrh,tisk,potisk,triko,tričko,mikina


Dostala jsem nabídku nechat si udělat tričko s vlastním potiskem. O tom, jaký by to měl být potisk jsem neměla úplně jasnou představu. Nejdříve jsem přemýšlela nad nějakým motivačním tričkem/nápisem, ale pak mi to přišlo už trochu ohrané. Nakonec mě, i na popud Ondráše, napadl jiný design. 


Pokud máte motiv nebo víte, co na triku chcete mít, tak celý proces je dost jednoduchý. Na stránkách Trikomarket.cz si nejprve vyberete vhodné tričko. Z nabídky trik na potisk si vybere každý, já jsem naopak měla problém s tím,  jaké triko si nechat potisknout. Po delším rozhodování jsem si vybrala klasickou, jednoduchou mikinu přes hlavu. Pro mě v trochu netradiční, bílé barvě.
Objednala jsem si podle uvedených mír S-ko a velikost mikiny odpovídá. 
Potisk si bud můžete vybrat z už navržených, jednoduše přes jejich kreátor navrhnout vlastní nebo vložit obrázek/fotku a tu si nechat na triko natisknout. Pokud si nejste jistí, jestli jste připravili motiv pro tisk správně, tak vám ho i upraví. Snažila jsem si svůj design připravit podle jejich rad, ale i tak jsem služby grafika využila.
Nechala jsem si vyrobit mikinu s květinovým lebkounem. Něco podobného jsem před časem viděla už nevím, v kterém obchodě a hrozně se mi to líbilo. No a samozřejmě Ondřej mě taky ovlivnil, protože co je s lebkou, je pro něho nejlepší. 😊 

Objednávku jsem dostala za 7 pracovních dní od zadání. Byla jsem moc zvědavá, jak bude potisk (a triko celkově) vypadat. 
Nějak jsem čekala prostě triko a na něm  nažehlený motiv na transferovém papíře. Když jsem si totiž před  mnoha lety nechala udělat svoje první (a poslední triko), tak to tak bylo. A to se mi moc nelibí.
Vím, doba je jinde a digitální tisk, kterým je triko potištěno, je úplně jiné kafe. Jsem mile překvapená, jak je potisk kvalitní. Barvy potisku odpovídají mému zaslanému tiskovému podkladu a potisk skoro vypadá, jako ty byl do materiálu trika vypletený.
Tolik laicky k potisku 😏

Samotná mikina je z bavlny, značky Fruit of the Loom, která se často používá k tisku. Kdysi jsem tyto trička používala k mým “tiskařským pokusům”, takže vím, že kvalita je ucházející. Tak snad se nezhoršili – uvidíme po pár vypráních.
Materiál je příjemný –  80% bavlna , 20% polyester a je to spíše tenčí mikina.

trikomarket,design,navrh,tisk,potisk,triko,tričko,mikina


Z mikiny mám radost, líbí se mi a budu jí ráda nosit.

Původně jsem chtěla tento test nechat na příteli a nechat potisknout triko pro něj. Prý měl i svůj  vlastní design a hodně dlouho si chtěl nechat triko udělat, ale nakonec se toho vzdal (blázen, no) a teď toho trochu lituje… no myslím, že příště přijde na řadu i potisk jeho trika.Napsat komentář