TRX – jak je vyrobit?

TRX,DIY,Total body Resistance Exercise
TRX je závěsný, posilovací systém – cvičební pomůcka, se kterou zapojíte a posilujete snad všechny svaly jen s použitím váhy vlastního těla. Nepotřebujete při cvičení moc místa, dá se připnout skoro kdekoliv (teda tam, kde jste si opravdu jistí, že vás to udrží… přece jenom se do něho budete zavěšovat celou svou váhou ) a cvičení je účinné!

Chtěla jsem to, tak jsem si to prostě vyrobila… 🙂


Moje TRX je super skladný, dá se složit do malého balíčku a pohodlně nosit sebou na venkovní
work-out (cvičení).

Vlastně jsem je dělala hlavně kvůli tomu, doma je bohužel nemáme kam připnout (vím, že se dají přivřít i do dveří, ale bohužel by to naše stoleté dveře asi nevydržely a válela bych se po zemi i s nimi).
Každopádně na ven budou parádní, jaro začíná a užijeme si s nimi při cvičení hodně srandy 🙂 Už se nemůžu dočkat, až je pořádně otestujeme!
Zapátrala jsem trochu na internetu a inspirovala se dalšími (mimo jiné i na blogu Fitblogies). Ale obvykle, když 2 dělají totéž, není to úplně stejné 🙂 a trochu odlišným postupem došla ke stejnému výsledku.

Budeme potřebovat:

sadu gumových cyklo gripů na řidítka
3 kovové karabiny (moje mají nosnost každá 180 kg)
2 kovové kroužky
9 m  popruhu (3 cm nebo i o něco širší)
Z popruhu jsem ustřihla 2×50 cm a 2×80 cm a konce zatavila. Oba popruhy jsem provlékla cyklo koncovkami, spodní (kratší popruh) dobře sešila k sobě, delší částí popruhu (80 cm) provlíkla kovové kroužky a znovu obě části popruhu dobře prošila, místa, kde jsou popruhy sešité jsem provlíkla do koncovek, kroužky zavěsila na karabiny. Vznikly mi tak rukojeti TRX.  

TRX,DIY,Total body Resistance Exercise
TRX,DIY,Total body Resistance Exercise
Teď přijde výroba té středové části. K tomu jsem si ustřihla popruh dlouhý 4 m. Doprostřed něj jsem zauzlovala poslední karabinu a popruh tím rozdělila na dvě, stejně dlouhé části cca 180 cm dlouhé. Od spodní části pruhu jsem odměřila 50 cm, přehnula a v rozestupech cca 12 cm pevně prošila.Vznikla tak oka, kam se se dají rukojeti pohodlně karabinami připínat a posouvat podle toho, jakou partii zrovna posilujete.
TRX,DIY,Total body Resistance Exercise
Na poslední část, kterou se TRX upevní jsem potřebovala 2 m popruhu. Ten jsem sešila dohromady (vznikl takový kruh), který jsem složila na polovinu (takže výsledná délka je cca 1 m) a v rozestupech  pevně prošila tak, aby vznikla v každé půlce 2 oka.
TRX,DIY,Total body Resistance Exercise

HOTOVO!

Vešel se mi do takového malého balíčku, takže na přenos opravdu super 🙂

TRX,DIY,Total body Resistance ExerciseTRX,DIY,Total body Resistance Exercise

TRX mě vyšel na cca 100 ,-Kč (nepočítám popruh, ten jsem už měla), ale i kdybych započítala tuto položku, tak i tak je to docela úsměvná cena na to, za kolik byste je normálně koupili… a funkčnost je úplně stejná (řekla bych že jsou na přenos ještě skladnější než originály a nosnost mají víc než dostatečnou).

Při nejbližší příležitosti (tj. až se jen trošku oteplí) je nafotíme i v akci a s pár základními cviky… 🙂
Cvičíte rádi venku? Případně s TRX? 

Napsat komentář