Bramborový guláš se sójovými kousky

Bramborový guláš se sójovými kousky

Recept na dobrý, bramborový guláš se sojovými kousky (teda alespoň mám chutnal moc). Pokud ho vyzkoušíte, tak poznáte, že ho nemusíte vařit jen s klobáskou, ale i sója je v něm dobrá.
Pamatuju si, že mamka někdy vařila guláš napůl masový a napůl se sojou a já jsem z něho pak nejvíc vyjídala právě ty sójové kousky… na to jsem si u vaření tohoto bramborového vzpomněla 🙂

Na 4 porce si nachystáme:
balíček sójových kousků (80g)
sladká a pálivá mletá paprika, sůl, pepř, majoránka, lahůdkové droždí
olej, hladká mouka
2-3 cibule
0,5 kg brambor

Ve  větším hrnci si rozehřejeme trochu oleje, necháme na něm zpěnit na drobno nakrájenou cibulku a orestujeme sojové kousky (ty si vždy předem krátce povařím s bujonem, změknou, pak z nich vymačkám přebytečnou vodu a až pak je dále upravuju).
Když cibule i sója chytne nějakou tu barvu, zasypeme sladkou, mletou paprikou a krátce ještě orestujume. Zalijeme cca litrem horké vody, přidáme na kousky nakrájené brambory, osolíme a vaříme, pokud brambory nezměknou.
Když jsou měkké, tak guláš zahustíme trochou mouky, podle chuti osolíme, opepříme, přidáme lahůdkové droždí (dodá guláši výraznější chuť), majoránku a trochu pálivé papriky. Ještě krátce povaříme a můžeme si na něm pochutnat. Podáváme nejlépe s celozrným pečivem.

Napsat komentář