Something to make you warm!

No jasně v zimě (mimo jiné teda … :-)) přece pořádná čepice, rukavice a šála …
 Návod jak si ze starého svetru vyrobit slušivý zimní set.

čepice, šála a rukavice vyrobeny ze starého, vlněného svetru

Při úklidu ve skříni jsem našla starý, nemožně velký svetr, už ani nevím, proč jsem ho kdysi v sekáči musela mít… asi chvilkové pomatení smyslů. Na sebe ho nevezmu, vlezla bych se do něho dvakrát nehledě na to, jak bych v něm vypadala a ještě k tomu rolák 🙁 Ale zase je z 100%  kvalitní vlny, barva taky docela ujde, tak ho přece jen tak nevyhodím, že? (moje šetřivé a tvořivé „já“ se ozvalo). Vzpomněla jsem si, že jsem někde viděla recyklaci v podobě šály, čepice a rukavic, tak proč to nezkusit taky? Navíc mají prý přijít holomrazy, já mám jen jednu čepici a zmrzlá jsem furt 🙂

zimní set - čepice, šála, rukavice, DIY
Chtěla jsem čepici s „růžky“ (ne, stará na to nejsem :-). Ze spodního lemu svetru jsem ustřihla pruh ve velikosti obvodu hlavy (moje 56 cm), asi 20 cm široký (žebrovaný spodní lem slouží jako lem čepice). Pruh jsem po straně a nahoře sešila – vznikla taková kapsa na hlavu. Pak jsem nahoře vytvarovala „růžky“ prošitím rohů čepice k sobě.
Palčáky jsou vytvořeny z rukávů svetru. Střih je jednoduchý, stačí obkreslit ruku, dát tomu nějaký rukavicový vzhled a trochu zvětšit. Lemy palčáků jsou opět vytvořeny lemem rukávů svetru. Mám věčně zmrzlé ruce, ušila jsem proto do rukavic ještě jednu teplou vložku, všila dovnitř a hotovo! 
Rukavice jsou fakt teplé, otestovala jsem je při novoročním výstupu na Babí lom a zima mi konečně nebyla 🙂
DIY návod na  čepici, šálu a rukavice ze svetru
Šála (nebo spíš nákrčník) je ze zadního dílu svetru, který zůstal po vystřižení ostatních dílů. Takže přehnout delší stranou k sobě, sešít a spojit oba kratší konce. Obvod nákrčníku by měl být takový, aby se dal pohodlně přetáhnout přes hlavu …:-)

Svetr teda neskončil znovu na dně skříně nebo u v pytli u popelnic, ale TEĎ ho nosím (sice trochu v modifikované verzi) 🙂

Vyzkoušíte to taky ? Není k tomu moc potřeba a složité to není …
Ráda bych vaši verzi i třeba viděla 🙂

Napsat komentář