Lean in 15

Dneska pohled do knížky „Lean in 15“ od Joe Wicks
Tento sympaťák je prý hvězda Instagramu a pobláznil svým jednoduchým a účinným přístupem, rychlým 15 min. vařením a cvičením mnoho lidí po celém světě.

Lean in 15, Joe Wicks
Abych to uvedla na pravou míru – většinou tomu nepodléhám, mrknu se – buď mě to osloví  a vyzkouším nebo neosloví a jede se dál. Žádná hysterie se u mě nekoná. Kuchařky většinou nekupuju, pár jsem jich dostala, zbytek vaření je buď intuitivní stylem dám tam toto, protože tamto zrovna nemám nebo hledám recepty na internetu … ALE … dostala jsem k Vánocům z práce poukázku do Luxoru a náhodou jsem tohoto týpka někde zahlédla, docela mě jeho recepty i přístup zaujaly (a je to sympaťák, jak jsem už zmiňovala :-), tak proč ne? Třeba je na čase trocha inovace ve vaření !
Líbí se mi jeho postoj k jídlu, zdravému stylu života a i cvičení ve stylu jeho hesla „Lean in 15“. Není to další „dietářská“ knížka (ostatně tu bych si ani nekoupila).  Joe píše, že můžete jíst velké množství (až tři hlavní jídla denně), ale těch správných potravin, ve správný čas, které Vašemu tělu dodají to správné palivo a samozřejmě k tomu přidat i každodenní cvičení (každý rozumný tuší, že bez toho to nejde, i když základ je v kuchyni). Cvičení by se Vám mělo vejít do 15-20 min. stejně jako jeho rychlé recepty.  Zní to logicky a pokud bych v kuchyni strávila opravdu jen těch 15 minut, tak i fantasticky, ne?

Knížka je rozdělena na recepty s nízkým obsahem sacharidů (v netrénikové dny), potréninková jídla (logicky se jí po cvičení) a chuťovky a dobroty (občas můžete uletět).
Je to srozumitelné, dobře se čte, vtipně napsané a jeho „trpasličí stromy“ (tak říká brokolici) mě dostaly 🙂 U každého receptu je obrázek, jak by to asi mohlo vypadat,  na konci knihy pár HIIT cviků a samozřejmě motivační proměny jeho následovatelů.

Fajn je, že suroviny, ze kterých vaří jsou běžně k sehnání v každém obchodě – nic, kvůli čemu byste museli ze začátku utratit celou svou výplatu,  skoro všechny už používám.

Tak a teď prakticky – zkoušela jsem uvařit pár jeho receptů. Nevím jak to chlap dělá, ale 15 min. mi to opravdu netrvalo (utěšuju se tím, že to chce cvik a že když recepty zkušebně vařil a pokřikoval u toho Lean in 15, tak mu sem tam pár minut navíc taky ujelo – odpouštím mu)
Ale jinak jídlo je opravdu mňam, jednoduché, lehké, hezké na pohled (hmm tak zas ne tak, jak na jeho fotkách, ale snažím se) a to i přes to, že  nestrávím v kuchyni dlouho.

HIIT je teďka hit, takže o účinnosti tohoto cvičení polemizovat nebudu.  Na spalování tuků a získání kondice fajn – je to krátké, intenzivní 15-20 min. cvičení, kdy ze sebe musíte vydat maximum, ideálně 4 – 5x týdně. K svému cvičebnímu plánu to určitě zařadím (teď si říkám, že každý den ráno, tak uvidím, jak dlouho mě to bude držet…je přece jen 31.12 :-), ale jen a pouze to praktikovat nebudu. Ráda pohyb střídám  :-).

Potrženo –  sečteno: tuto knížku doporučuji 🙂 Pokud chcete začít vařit zdravě a změnit svou postavu nebo jen pro zpestření stávajícího zdravého jídelníčku. Pro člověka, který před tím jedl prasečinky a nehýbal se to bude obrovská a rychlá proměna (věřím tomu, že za těch deklarovaných 90 dní opravdu proběhne transformace postavy, jak zaručuje)
Myslím, že jeho metoda je nenásilná a logická (sice ne extra objevná – drží se obecných principů, ale je to napsáno čtivě, jednoduše a s vtipem) a vede tudy cesta k hezké postavě a fit životu.
Takže se ani nedivím, že je Joe zrovna v kurzu, protože chlapů, kteří nejen dobře vypadají, působí sympaticky a navíc ještě vaří není zas až tak moc ! To vše a dobře zvládnutý marketing z něho tu hvězdu Instagramu dělá 🙂

Máte nějaké tipy na rychlé a zdravé vaření, oblíbenou kuchařku, recepty? 
Sem s nimi, inspiruji se ráda 🙂

Napsat komentář