Dej si tu čepici na palici… DIY návod

Když jsem byla mladší (o dost), tak mi přišlo jako úplné sci-fi v zimě nosit čepici. Mamka mi vždycky říkala, ať si jí vezmu, že přes hlavu uniká z těla největší teplo… no, ale tak víte jak, co mi bude kdo vykládat, vypadám v ní jak blbeček a frajerky ani v -20 °C prostě čepici nenosí, tak to radši nic.
Jak se říká, až budeš starší, tak pochopíš. I já jsem pochopila, že do mrazů teď už jedině s čepicí na palici. Jak v ní vypadám je mi teď už úplně jedno. Z dob těžké frajeřiny jsem už dávno vyrostla, tak  hlavně, že mi teď už bude teplo.
Čím jsem starší, tak tu zimu nějak méně dávám 😏

Při letošní revizi zimního šatníku jsem zjistila, že nutně potřebuji novou, úplně jednoduchou a teplou čepku. Plést se mi jí upřímně nechtělo, proč taky… když za pár minut jde vyrobit ze svetroviny?

K výrobě je potřeba 30 cm svetroviny. Já si vybrala šedou, teploučkou a na omak hrozně příjemnou látku.
Střih na čepici je úplně jednoduchý. Pokud si netroufáte nakreslit ho sami, tak si ho stáhněte na netu. Jinak je to vlastně pruh široký 30 cm a dlouhý dle obvodu vaší hlavy. Z obvodu odpočítejte cca 10 cm (podle toho, jak materiál pruží) a máte délku pruhu. Nahoře pruh zaoblete do 4 špiček a čepka je nastříhaná.
Tento díl budete potřebovat 2x – na vnější stranu a vnitřek čepice.
.


Látku složíme na polovinu a strany oblouků sešijeme k sobě tak, aby vznikly 2 samostatné čepice. V jednom dílu necháme na nejdelší straně švu malý otvor. Vložíme jednu do  druhé (lícové a rubové), oba díly musí být ze stejné strany (tedy rub na rub a opačně) a prošijeme celý obvod čepice.


Pokud jste se dostali do tohoto kroku, tak jen obrátíme čepici rubem na líc (tím malým otvorem, který jsme si nechali při šití) Vložíme jednu čepici do druhé – pokud jste sešili k sobě čepice správnou stranou, tak  je dobrá zpráva to, že to znovu nemusíte párat.😏
Nahoře, v místě, kde by mohla být bambule, přišijeme ručně obě čepice k sobě a také zašijeme otvor, kterým jsme čepici obraceli.
Máme hotovo!Myslím, že nezůstanu u jedné barvy a ušiju si jich víc, i v jiných variantách… z hlavy totiž uniká nejvíce tepla! 😏
Dík mami, teď už to vím …!


Pokud byste se přece jen na takovou čepici sami necítili a líbí se vám, tak ji ráda pro vás ušiju.
K dostání ZDE

Napsat komentář