Posaďte se na kávu

DIY,kava, pytel, kavovy,posezeni,sedaky, povlak
Dlouho jsem nic nepřidala z našich malých renovací starého nábytku a „tuningu“ našeho bytu.
Tak tady jeden článek je… no nedá se tomu říct asi renovace  v plném slova smyslu, spíš jsem ušila nové povlaky na sedací bobky…. ale ne jen tak ledajaké povlaky. Jsou totiž  z kávových pytlů! :-))


Pytle jednou domů dotáhl Ondráš, že se k něčemu budou hodit… a taky že jo – dva mi s těžkým srdcem předával a myslím, že se trochu bál, co z nich vznikne.

No a vznikly originální potahy na sedáky vonící kávou a dálkami… prostě posezení třeba s kávou na kávě 🙂
DIY,kava, pytel, kavovy,posezeni,sedaky, povlak

Stejně tak, jak jsme nabyli pytlů, tak i molitanové sedáky z Ikea, na kterých je potah, splašil Ondráš (ano, taky s tím, že se někdy budou hodit).
Vrchní, sedací část potahu je ušita z pevné, béžové potahovky, která nám zbyla z čalounění sedačky (o tom článek snad někdy jindy, až se mi podaří najít fotky z akce). Postranní části jsou právě z kávových, jutových pytlů, ve kterých se k nám vozí kafe … však z nich ještě pár zelených zrnek kávy při šití vypadalo.
Postranní části jsem ještě, pro větší pevnost, podložila pevnou bavlněnou látkou a přišila s kruhovým sedákem k sobě, spodní část potahu jsem stáhla jutovým provazem.  

DIY,kava, pytel, kavovy,posezeni,sedaky, povlak

každé strany sedáků je jiný potisk, co kus a strana, to prostě originál. Povedly se (myslím) a jako extra sezení jsou fajn  (a taky se mi líbí, že to stejné nemá každý druhý doma).
 Vy klidně ale můžete!

Zatím, pravda, čekají na tu svou pravou příležitost a stojí na sobě v rohu pokoje… ale úplně vidím, až budeme mít doma třeba větší návštěvu, tak své využití najdou. 🙂
sedaky, kava, pytel, DIY,kavovy


Další články, které by vás mohly zajímat:

Napsat komentář