scutumwaer, obleční, funkčni, prádlo, tričko, recenze

Scutumwear – test funkčního prádla

Ráda sportuju a miluju sportovní oblečení, nikdy se neovládnu a pořídím si nový kousek, i když toho už mám hromadu. Proto mě hrozně potěšila nabídka na otestování funkčního prádla nové značky Scutumwear, kterou jsem nadšeně přijala. 

A buďte si jistí, že jsem do toho šla svědomitě a podrobila testovaný kousek málem ohněm.
Takže různé sportovní aktivity, intenzita a rozdílná venkovní teplota, abych mohla prohlásit, jestli ANO nebo radši NE.
Značka Scutumwear je nová česká značka funkčního oblečení. Materiál je vyrobený v ČR a šije se to taky tady, což je fajn. Na jejich webu slibuji toto: funkční prádlo bez kompromisů, které bude splňovat vysoké nároky nejen na kvalitu střihu, ale také materiál. 

No uvidíme 😉

Vybrala jsem si černé funkční tričko s krátkým rukávem ve velikosti XS. Na webu mají ještě šedé nebo s dlouhým rukávem, pro muže nabízí trika i kalhoty. Doporučuji si vzít triko této značky o číslo menší, než nosíte. 
Materiál trika mě mile překvapil, že ač je to polyamid s lycrou, tak je na omak i na těle příjemný jako bavlna. Střih je kompresní s větracími panely a má prodlouženou délku (jupíí!, když se ohnu, tak mi celé nevyleze nahoru). Rukáv je taky prodloužený v porovnání s jinými triky, příjemná změna.
Jako švadlenka jsem očíhla šití a je na jedničku, vše jak má být.
 
No teď, jak obstojí svému účelu?
 
Workout
Bylo teplo (cca 27 stupnňů)  a  normálně v tomto počasí cvičím v tílku nebo rovnou ve sportovní podprsence (když nikdo okolo zrovna není), ale natáhla jsem tričko a  šla na to.
První kolo testu bude na venkovním workout se střední intenzitou, kde jsem strávila přes hodinu a půl. 
Jako teplo mi bylo, ale ne zas takové, jaké jsem si představovala, že bude. I když jsem se dost potila, tak triko bylo suché (nebo uschlo tak rychle, že jsem si ani nevšimla).  Je pohodlné střihově a oceňuju, že není krátké a nevyhrnuje se, což při cvičení přímo nesnáším. Potud fajn.
Rozhodla jsem se, že triko zatím nebudu po každém cvičení prát, NE proto, že jsem prase, ale protože má být s anti-bakteriální ochranou s ionty stříbra (prostě má omezovat tělesný odér), tak otestujem i toto.
 
Scutum Wear,funkcni pradlo, test, testovani, tričko
 
 
Turistika
Dalšímu testu jsem triko podrobila při turistice. Počasí bylo tak akorát, okolo 20 stupňů, chvílemi zataženo, chvílemi slunečno. Ušli jsme něco přes 12 km v středně obtížném terénu. V lese mi v něm zima nebyla a na slunci horko taky ne. Fakt je příjemné na těle, ani jsem necítila, že na sobě něco mám, paráda. 😄
 
Scutum Wear,funkcni pradlo, test, testovani, tričko
 
Běh 
K běhu mám kladný (ale dost často i záporný) vztah, prostě se to ve mě bije. Sem tam se mi nechce, ale snažím se to docela úspěšně překonávat. Ondráš mě namotivoval, že budeme běhat do schodů, tak občas chodíme.
Co bych pro vás neudělala, vzala jsem tričko i tam.😉 Bylo horko a to pořádné (kolem 30 a slunce si dovolenou ten den nevzalo). Běhala jsem po schodech nahoru a dolu okolo 30 min. Musím říct, že pro toto počasí triko není… logicky. Černá v kombinaci se střihem ke krku a  rukávem není ta správná kombinace. Svou funkci odvedlo, pot absorvovalo, ale necítila jsem se v něm už moc komfortně. Každopádně to není chyba trika, ale mou špatnou volbou oblečení.
PS: po této aktivitě jsem triko už vyprala, testem anti-bakteriální úpravy pro mě prošlo (měla jsem ho na sobě potřetí), ale už moc vábný odér nevydávalo. Nic se nemá přehánět.
 
Scutum Wear,funkcni pradlo, test, testovani, tričko
 
Workout  II.
Do čtveřice všeho testování to padlo zase na workout (v poslední době takto cvičím nejčastěji).  Opět hodina a půl cvičení ve svižném tempu, pod mrakem, příjemné počasí.
Nevím, ale zdá se mi, že tričko zeštíhluje a vypadám tak nějak víc namakaně a drsně (možná jen můj dojem, ale to nevadí) 😃  To triko je super!
Ne fakt, doporučuji, splnilo moje očekávání, je z příjemného, funkčního materiálu (který je opravdu funkční), dobrého střihu a zpracování.
 
Scutum Wear,funkcni pradlo, test, testovani, tričko
Podtrženo a sečtěno
 
Plus
– skvělý materiál, kvalitně ušité
– skvělý střih s prodlouženou délkou, odvětrávacími panely,lehce kompresní a dobře sedí
– anti-bakteriální úprava
– prodyšné, dobře odvádí pot
– nikde se neodírá a nežmolkuje i když ho nešetřím, válím se po zemi a nosím batoh (toto prohlašuju na základě nejenom těchto 4 testů, už ho nějakou dobu nosím)
 
Mínus
Zatím jsem nic nenašla. Snad jen to, že by pro holky mohli mít větší výběr barev. Na druhou stranu ale chápu, že funkční oblečení se dělá hlavně v těchto základních barvách. Možná bych u značky Scutum Wear i ocenila širší sortiment pro ženy (tílka, kalhoty) – třeba časem?😏
Je léto, takže zatím nemůžu triko otestovat v chladnějším počasí, ale soukromě ho budu testovat pořád 🙂
Oblíbila jsem si ho, sice ráda sáhnu po něčem barevnějším, ale vím, že když potřebuju oblečení, které mě nezklame tak sáhnu po tomto triku. Našlo u mě mezi ostatními své čestné místo.
Protože neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení!
 
 
A v čem cvičíte vy? 😊
 

Napsat komentář